V první části jsme se podívali na vybavení pro záznam fotografií, v této části se podíváme na další nezbytné vybavení, které se používá pro kreslení světlem.
Stativ
Při kreslení světlem dochází k fotografování v řádech několika vteřin až po několik minut, je proto nezbytné mít zařízení na stativu, aby nedocházelo k jeho pohybu. Pokud dojde k sebemenšímu pohybu zařízení, výsledná fotografie bude rozmazaná, což není chtěné. Na trhu je nepřeberné množství stativů od levných a plastových až po dražší z různých slitin, nabízejících i další funkce, jako například možnost výměny hlavy. Cílem je mít fotoaparát stabilizovaný. Samozřejmě se dá využít i okolní prostředí jako např. lavička, kámen, větev stromu (při použití např. JOBY GorillaPod) apod. Dražší stativy také nabízejí možnost výměnné stativové hlavy – např. panoramatická hlava je výborná pro techniku rotace fotoaparátu.
Samozřejmě pro smartphony neexistují klasické stativy, ale spíš držáky, které v sobě mají zabudovanou díru se závitem, který se dá našroubovat na stativ. Existují i varianty držáků smartphonů do sáněk fotoaparátu, což se dá použít např. při rotaci fotoaparátu.

Držák pro smartphone
TIP: jelikož se pohybujete ve tmě a sotva si vidíte pod nohy, velice snadno ztratíte pojem o tom, kde vlastně fotoaparát máte. Doporučuji dát pod stativ světýlko, které svítí nahoru a osvětlí tak tělo fotoaparátu – poté budete vždy vědět, kde se právě nachází.
Vzdálené spouště
I zmáčknutí spouště dokáže fotoaparátem, byť minimálně, pohnout a výsledná fotografie může být díky tomu rozmazaná. Existuje několik variant vzdálených spouští, což je v podstatě nejlepší varianta pro spuštění fotografování bez jakéhokoliv doteku fotoaparátu.
Kabelová spoušť – jednoduchá spoušť, která se napojí do fotoaparátu přes kablík a umožňuje zmáčknout a zaaretovat spoušť bez ovlivnění fotoaparátu
Bezdrátová spoušť – různí výrobci fotoaparátů umožňují ovládat fotoaparát přes smartphone. Olympus nabízí možnost ovládání přes aplikaci OI Share dvěma způsoby – buď jako spoušť s možností aretace nebo s živým náhledem. Aplikace funguje na základě Wi-Fi signálu, který vysílá fotoaparát, ke kterému se smartphone připojí. Funkce spouště funguje na cca 20 metrů od fotoaparátu, funkce s živým náhledem funguje cca 5 metrů od fotoaparátů (v případě nastavení rychlosti přenosu dat vs. kvalita zobrazení).
Časovač ve fotoaparátu (samospoušť) – je standardní funkcí fotoaparátu. Jedná se o časovou prodlevu mezi stisknutím spouště a samotným fotografováním. Nejčastěji se tato funkce používá při rodinných fotografiích, aby na výsledné fotografii byli všichni členové rodiny. Samozřejmě se dá použít i při kreslení světlem. Časová prodleva zajistí, že fotoaparát bude při začátku fotografování v klidu.

Kabelová spoušť
Světla
Pro účely kreslení světlem může být použit jakýkoliv zdroj světla, který je dostatečně výkonný, aby jej senzor fotoaparátu zachytil. Na trhu je nepřeberné množství ručních LED svítilen, které nabízí různý výkon a různé funkce, jako je např. stroboskop nebo více barev než jen bílou. Dále se dají použít např. prskavky, LED pásky nebo deštníky se zabudovanými světly. 🙂

Eagletac D25LC2 Color – umí RGB
Barvy
Na trhu lze sehnat různobarevné fólie nepřeberného množství velikostí. Nastříháním těchto fólií získáme barevný filtr pro různé pomůcky – blesky, plastové trubky, plexiskla apod. Barvy se dají samozřejmě dle libosti kombinovat.

Barevné fólie
Ostatní vybavení
Do této kategorie můžeme zařadit ostatní pomůcky, pomocí kterých kreslíme světlem. Patří sem např. pečicí papír, plastová trubka, plexisklo různě velké, skleněná koule, ocelová vlna, nekonečné množství lepicí pásky, provázky atd. Určitě se hodí ještě zmínit náhradní baterie, jak do fotoaparátu, tak do svítilen, zapalovač a nějaký nůž.
This is my first time pay a visit at here and i am truly impressed to read everthing at alone place.