Na 19. srpna připadá Světový den fotografie, jehož cílem je inspirovat fotografy po celém světě, aby sdíleli jednu jedinou fotografii s jednoduchým cílem – sdílet svůj pohled na svět se zbytkem světa.

Světový den fotografie vychází z vynálezu Francouzů Louise Daguerra a Josepha Nicephore Niepceho z roku 1837 – daguerrotypie – komplexní fotografický proces.

Jednoduché kliknutí spouště, proud světla a jedinečný moment v čase může být uchován na věky. Digitálně nebo na film, médium není nikdy tak důležité, jako zachycený okamžik.

Světový den fotografie probíhá každoročně od roku 2010.

Fotografie z tréninkového tábora vytvořená s přáteli, kteří mají pouze základní informace o kreslení světlem nebo žádné. V průběhu asi hodiny se vytvořilo několik fotografií, v mnohých se probudila neuvěřitelná kreativita a všichni si celý proces náramně užili.  Oslavte mezinárodní den fotografie!

Ninpo Gasshuku – tréninkový tábor

Zdroj: https://economictimes.indiatimes.com/magazines/panache/why-august-19-is-observed-as-world-photography-day/articleshow/53688266.cms


Napsat komentář

Jsme rádi, že jste se rozhodli zanechat komentář. Mějte na paměti, že komentáře jsou moderovány v souladu s našimi zásadami pro komentáře.

eleven − six =

 1. Cialis napsal/a:

  Hmm it seems like your website ate my first
  comment (it was extremely long) so I guess I’ll
  just sum it up what I had written and say, I’m thoroughly
  enjoying your blog. I as well am an aspiring
  blog blogger but I’m still new to the whole thing.
  Do you have any points for newbie blog writers?
  I’d definitely appreciate it.

 2. kreslenisv napsal/a:

  Thank you 🙂 I´m not a good blogger, trust me 😀 I just do what I like and here and there write something down, thats it 🙂