Ve fotografii lze často využít i různé skleněné prvky např. skleněná koule nebo odrazové plochy např. zrcadla.

Skleněná koule

Existují různé skleněné tvary jako např. krychle či jehlan, ale i koule. Ta je na fotografiích využívána velice hojně – buď ji někdo drží v ruce nebo je umístěna na nějakém podkladu. Efekt koule je ale pořád stejný – obraz uvnitř koule je převrácený vzhůru nohama.

Skleněná koule

Skleněná krychle a trojúhelník

Krychle se ve fotografii takřka nevyskytuje, přitom vytváří parádní efekt několika obrazců v jednom. Jehlan se nevyskytuje dle mého vůbec – až na mých fotografiích 😊 Nicméně jeho kouzelný efekt jsem buď ještě neobjevil nebo tam žádný není. Úplně pro něj nemám využití tak, aby to působilo na fotografiích nějak závratně super.

Skleněná krychle a trojúhelník

Zrcadlo

Zrcadla jsou ve fotografiích také využívána poměrně hojně, v přírodě se využívají vodní plochy pro dosažení podobného efektu. Pomocí zrcadla jsme schopni docílit nejen odrazu, ale např. i jakési oddělení od zbylého prostředí – efekt jiné dimenze 😊

Jiná dimenze vytvořená pomocí zrcadla

Kaleidoskop

V podstatě podkategorie k zrcadlům, jelikož se jedná o několik zrcadel dohromady. Klasický kulatý kaleidoskop, který se dá sehnat všude v hračkářství není úplně to pravé pro docílení trojrozměrného efektu. Proto je nutné mít zrcadla kónického tvaru. Uvnitř poté vzniká trojrozměrná koule, až nikde nic kulatého ve skutečnosti není a využíváme tak optický klam.

3 kónická zrcadla slepená dohromady
Výsledný efekt vytvořený pomocí kaleidoskopu

Napsat komentář

Jsme rádi, že jste se rozhodli zanechat komentář. Mějte na paměti, že komentáře jsou moderovány v souladu s našimi zásadami pro komentáře.

3 × 1 =

  1. cialis napsal/a:

    Hello to all, it’s truly a pleasant for me to visit this
    website, it includes priceless Information.

  2. kreslenisv napsal/a:

    Thank you 🙂