V únoru 2022 byla uvedena nová verze skvělého objektivu M.Zuiko 12-40mm F2.8 PRO. Již původní verze je, dle mého, jeden z nejlepších objektivů. Druhá verze přináší lepší utěsnění proti rozmarům počasí a fluoridovou vrstvičku na předním sklíčku. Optická soustava by měla zůstat stejná. Pojďme se tedy podívat nejdříve na objektivy samotné, tradičně ve formě GIFu.

M.Zuiko 12-40mm F2.8 PRO I vs II

Fyzické rozdíly zde nejsou, pouze sluneční krytka doznala pár drobných úprav. Je vyšší, trošku více plastová a má jedno zapuštěné aretující tlačítko oproti dvěma vystouplými.

Následují srovnávací fotografie obou objektivů. Fotil jsem na OM-1, všechny fotografie z ruky a nastavení jsem pro každý objektiv měl vždy identické. Zkuste uhádnout, která fotka je focená první verzí a která druhou. Řešení je na konci galerie 🙂

Doufám, že jste se pokochali a našli ty zásadní rozdíly. Správně uhodl každý, kdo tipl, že v druhém sloupečku jsou fotky z nového M.Zuiko 12-40mm F2.8 PRO II. Rozdíly v optice jsem nenašel rozdíl, jde teda o bonusy v podobě lepšího utěsnění a fluoridové vrstvičky. Oficiální cena je také kousek nižší.

Odkazy na možnost koupení jsou níže:

M.Zuiko 12-40mm F2.8 PRO (napište mi pro příjemný bonus)

M.Zuiko 12-40mm F2.8 PRO II


Napsat komentář

Jsme rádi, že jste se rozhodli zanechat komentář. Mějte na paměti, že komentáře jsou moderovány v souladu s našimi zásadami pro komentáře.

fourteen − one =