Pavel Pližingr

Narodil se v Chebu a strávil v něm více jak polovinu svého života. Nyní žije v malé vesničce za Prahou, která se dá označit jako pomyslný počátek jeho fotografické vášně a odtud také pochází většina jeho fotografií.

Svůj první fotoaparát Olympus PEN E-PL3 již vyměnil za nový, ale značce Olympus zůstal věrný. Jejich fotoaparáty totiž splňují veškerá jeho očekávání – jsou malé, lehké, výkonné a mají výměnné objektivy. V současné době je jeho nejlepším kamarádem bezzrcadlovka OM‑D E-M1 mark 2 s několika objektivy – 12-40 mm F2.8 PRO, 40-150 mm F3.5-5.6 a sranda objektiv Lens cap 9mm F8, který je výborný pro široké záběry.

Ze všech technik fotografování, které zatím vyzkoušel, ho nejvíce zaujala právě technika Light painting – kreslení světlem. Při této technice vznikají fotografie nejčastěji za tmy, kdy doba snímání je nastavena na hodnotu od několika vteřin až po několik minut. Poté už jen záleží na fantazii fotografa, co vše před objektivem vykreslí. Ke kreslení se mohou použít různé zdroje světla od ručních svítilen, přes oheň a prskavky až po LED pásky.

Všechny fotografie jsou výsledkem práce před objektivem, nikoliv práce ve Photoshopu. Jediné úpravy, které na fotkách probíhají, jsou úprava bílé barvy a ořez.

Pokud máte jakýkoliv dotaz, nebojte se zeptat.

Napište nám:

Pokud máte jakýkoliv dotaz, který se týká kreslení světlem, určitě neváhejte a dejte mi vědět a to buď emailem, přes telefon a nebo přes Instagram či Facebook.