Pavel Pližingr

Jako fotograf jsem se našel v technice kreslení světlem. Při takovém focení člověk přestává vnímat okolí a soustředí se na volnost v tvorbě, vlastní myšlenky a dost často i na zimu 🙂

Kouzelné na této technice je fakt, že téměř komukoliv ukáži nějakou svoji fotografii, tak první reakce je, že jsem velice talentovaný v Photoshopu. Opak je však pravdou a na mých fotografiích probíhá jen velice limitovaný post proces a hlavně žádné invazivní úpravy. Ono být lightpainter znamená, že je výzvou vytvořit úchvatné fotografie na jeden jediný záběr.

Této technice se věnuji již od roku 2016 a stále mě to baví. Rád předávám své znalosti dál, protože se lidem otevírají nové možnosti pohledu na fotografii. Poměrně často bývají překvapení, že to vlastně není vůbec složité.

Při svoji tvorbě používám fotografickou techniku Olympus / OM System, která má v sobě i režimy určené přímo pro kreslení světlem a které jsme hrdým ambasadorem. Pokud potřebujete poradit s výběrem foťáku nebo příslušenství, určitě mi napište.

Selfie

Pokud máte jakýkoliv dotaz, nebojte se zeptat.

Napište nám:

Pokud máte jakýkoliv dotaz, který se týká kreslení světlem, určitě neváhejte a dejte mi vědět a to buď emailem, přes telefon a nebo přes Instagram či Facebook.